Új nyár? Új életed -- a Krisztusban!

Tanévzáró. Szentháromság ünnepe utáni 3. vasárnap, igehirdetés (2026. június 21.)

Miért örömüzenet az a kemény mondat, hogy „annak kell meghalnia, aki vétkezett”? Mi mindennel szoktuk elhárítani a felelősséget magunktól a saját életünkért? Mi mindent jelent az, hogy nincs kollektív bűnösség? Miért és hogyan igaz az, hogy a „halál” oka nem az elkövetett, hanem a meg nem bánt bűn? Mi volt Júdás igazi bűne? Mi miért járulhatunk oda bizalommal a kegyelem trónusához? Hol van a kegyelem trónusa? Mit jelent az mai magyar nyelven, hogy megtértünk? Mi az egész életed legfontosabb örömüzenete akkor, ha megtértél (azaz: odafordultál Jézushoz)? Mitől fordulsz akkor EL, amikor odafordulsz Jézushoz? Mikor lehet óriási öröm miattad a mennyben ezen a nyáron? Ezekről az Ez 18,20-32 igeszakasz által felvetett kérdésekről szól az igehirdetés. Az igehirdetést itt lehet meghallgatni, a szövegét innen lehet letölteni. Július 12-én délelőtt 10-kor Angyalföldön tartok istentiszteletet. Július 19-én és augusztus 16-án két video áhítatot fogok feltölteni a https://www.youtube.com/@csermelylelkesz csatornára.